Jakie są najlepsze sposoby na korzystanie z telewizora w połączeniu z innymi urządzeniami, takimi jak konsola do gier czy odtwarzacz streamingowy?

Telewizor

Telewizory już od dawna przestały służyć jedynie do oglądania programów telewizyjnych. Wiele nowych modeli posiada funkcję SmartTV, która umożliwia łączenie się z Internetem. Dzięki temu możemy korzystać z platform takich jak YouTube, Netflix, HBO czy inne. Do wyboru mamy niewielkie telewizory o przekątnej mniejszej niż 32 cale oraz modele nawet do 85 cali, które umożliwiają przekształcenie naszego mieszkania w domowe kino. Oprócz tego, do telewizorów możemy podłączać inne urządzenia takie jak konsole, projektory czy łączyć się z nimi przy użyciu telefonów.

Jak podłączyć konsolę do gier do telewizora?

W przypadku najnowszych modeli telewizorów nie powinno być większych problemów. Większość urządzeń posiada kompatybilne wejścia, dzięki którym od razu możemy cieszyć się czasem spędzonym na graniu w ulubione gry. Sprawy komplikują się jeśli użytkujemy starszy model telewizora, bądź chcemy zakupić konsolę starszej generacji, której nie będziemy mogli podłączyć za pomocą kabla HDMI, który przesyła sygnał cyfrowy. Takie rozwiązanie jest najczęściej stosowanym. Jeśli nasz telewizor nie posiada wejścia na wtyczkę HDMI, nie musimy się martwić. Sprawdzamy wtedy, czy nasz odbiornik posiada wejście na kabel VGA, który przesyła sygnał analogowy. W takim przypadku będziemy potrzebowali specjalnego konwertera , który zmieni dane. Jeśli marzymy o konsolach z lat 90, będziemy musieli zaopatrzyć się w adapter, który umożliwi podłączenie ich do telewizorów, które nie posiadają wejść, takich jak na przykład SCART-RCA.

Inne publikacje  Czy telefony komórkowe zastąpią karty płatnicze?

Streaming – co to takiego?

Programy telewizyjne nadawane o konkretnych godzinach, kiedy nie mogliśmy zasiąść przed ekranem? Z góry narzucony repertuar stacji telewizyjnych? To już przeszłość! Streaming to nowoczesna technologia multimedialna, dzięki której możemy przesyłać audio czy wideo do urządzeń podłączonych do Internetu. Dzięki temu to my wybieramy co chcemy oglądać i kiedy. Co zatem zrobić, aby móc cieszyć się streamingiem na naszym telewizorze?

Jak podłączyć urządzenia streamingowe do telewizora?

Jedną z możliwości kiedy możemy cieszyć się platformami streamingowymi jest zakup telewizora SMART TV, który posiada połączenie z Internetem. Możemy również udostępniać ekran z naszego telefonu. Jak to zrobić? Możemy to zrobić na dwa sposoby: przewodowo i bezprzewodowo. Pierwsza opcja będzie wiązała się z użyciem kabla HDMI oraz specjalnej przejściówki MHL Micro-USB-HDMI. Możemy również skorzystać z Chromecast. Jest to niewielkie, przenośne urządzenie stworzone przez Google. Dzięki niemu możemy udostępniać obraz ze smartfona na telewizor czy PS4 oraz z laptopa na telewizor. Urządzenia muszą być wyposażone w wejścia HDMI. Opcja bezprzewodowa to użycie Wi-Fi Direct. W ten sposób nie potrzebujemy korzystać z routera.

Jeśli chcemy cieszyć się oglądaniem filmów czy zdjęć na dużym ekranie bądź relaksować się grając w swoje ulubione gry na konsoli, musimy dokładnie sprawdzać parametry naszych urządzeń. Jednak w przypadku różnych niezgodności można znaleźć na nie rozwiązanie. Specyfikacje telewizorów czy sprzętów umożliwiających korzystanie z konsoli czy urządzeń streamingowych możemy znaleźć na stronie: https://www.neo24.pl/telewizoryirtv.html.

Inne publikacje  Przygotowanie skutecznej kampanii reklamowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *